Artykuły prasowe i opinie ekspertów

Zobacz co o produktach AVG sądzą dziennikarze i eksperci branży IT. Poniżej prezentujemy wybrane opinie, które ukazały się w prasie i specjalistycznych portalach.

Komputer Świat
Komputer Świat
Szybki i lekki skaner antywirusowy z monitorem działającym w czasie rzeczywistym i modułem chroniącym podczas surfowania w sieci.
Serwis Benchmark.pl
Serwis Benchmark.pl
AVG Internet Security 2016 Business Edition […] posiada wszystkie narzędzia, których potrzebuję, aby czuć się bezpieczniejszy w Internecie
Serwis Benchmark.pl
Serwis Benchmark.pl
Czy warto zainstalować AVG Internet Security? Jak najbardziej. Zwykli użytkownicy docenią antywirusa typu „zainstaluj i zapomnij”, niemniej jednak, ustawienia domyślne powinny zostać zmodyfikowane - przynajmniej o wykrywanie aplikacji potencjalnie niepożądanych dla silnika antywirusowego oraz skanera WWW.
Miesięcznik PC Format
Miesięcznik PC Format
Program PC TuneUp 2015 jest liderem wśród programów służących do optymalizacji Windowsa. Pozwala wyeliminować irytująco długie czekanie na uruchomienie komputera oraz zainstalowanych w systemie aplikacji, naprawić błędy oraz automatycznie usunąć z dysku niepotrzebne pliki.
Logo miesięcznika CHIP
Miesięcznik CHIP
AVG PC TuneUp 2015 to dopracowany zestaw narzędzi uznanej marki, posiada certyfikaty i gwarancję producenta, co jest istotne w przypadku programów przeprowadzających operacje na newralgicznych elementach naszego systemu operacyjnego.
Logo OS News
Serwis OS NEWS
AVG projektując CloudCare chciał oddać specjalistom IT kompletne narzędzie do kontroli i obsługi komputerów firmowych. Administrator systemu otrzymuje zestaw modułów, które zadbają o bezpieczeństwo przechowywanych danych na wiele sposobów. W pakiecie znajdziemy zatem klasycznego antywirusa, system filtrowania treści, system backupowy oraz system zdalnej pomocy. Dodatkowo narzędzie na bieżąco informuje o wielu zdarzeniach, które mogą zaważyć na bezpieczeństwie całego systemu informatycznego w firmie.
logo Komputer Świata
Miesięcznik Komputer Świat
AVG PC TuneUp 2015 to rozbudowany program do optymalizacji systemu. Aplikacja umożliwia przyspieszenie uruchamiania i działania komputera za pomoca kilku kliknięć. Wbudowane narzędzia pozwolą również zyskać sporo wolnego miejsca na dysku twardym.
AV Lab Rekomenduje antywirus AVG Internet Security  2015
Niezależne laboratorium testowe AV Lab
W AVG Internet Security 2015 poprawie uległa wydajność oraz wykrywalność zagrożeń typu phishing (w porównaniu do naszych testów z poprzedniego roku), co dodatkowo zwiększa jakość ochrony i zaufanie do producenta. - See more at: http://avlab.pl/avg-internet-security-2015-malo-zmian-ale-na-lepsze#sthash.MCUE5ERV.dpuf
AV Lab Rekomenduje antywirus AVG FREE 2015
Niezależne laboratorium testowe AV Lab
AVG AntiVirus Free 2015 charakteryzuje się dobrą ochroną w czasie rzeczywistym oraz ponadprzeciętną detekcją stron wyłudzających dane dostępowe - loginy, hasła, numery kart debetowych... - za darmo. - See more at: http://avlab.pl/avg-antivirus-free-2015-solidna-darmowa-ochrona#sthash.WCnruNYT.dpuf
certyfikat AV Lab
Niezależne laboratorium testowe AVLab
Jeśli jesteś resellerem, menadżerem IT, administratorem, cenisz sobie wygodę skonsolidowanego zarządzania w chmurze i chcesz mieć pod kontrolą ochronę swoich klientów z każdego miejsca z dostępem do sieci, AVG CloudCare jest dla Ciebie
Logo miesięcznika CHIP
Miesięcznik CHIP
Pakiet zabezpieczający [AVG Internet Security 2014], działa sprawnie, nie zamęcza użytkownika swoją obecnością. Dodatkowo zawiera ochronę Android, moduł doradcy, intuicyjny interfejs.
Logo miesięcznika PC Format
Miesięcznik PC Format
Zaletą pakietu jest jego niewielki apetyt na zasoby systemowe. Mimo 10 działających w tle procesów różnych modułów ich wpływ na wydajność komputera jest ledwie odczuwalny. Udało się to osiągnąć dzięki inteligentnemu skanerowi automatycznie dostosowującemu priorytet swojego działania oraz technologii AVG Turbo. A wszystko to przy zachowaniu wysokiej wykrywalności zagrożeń.
Logo miesięcznika CHIP
Miesięcznik CHIP
AVG PC TuneUp 2014 to dobry zestaw narzędzi, który dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi pozwoli niedoświadczonym użytkownikom skutecznie poprawić wydajność pracy komputera.
Logo portalu benchmarkpl
Minirecenzja AVG PC TuneUp 2014
AVG PC TuneUp 2014 to bardzo ciekawy program i potrafi naprawdę przyśpieszyć nam komputer, a na pewno zobaczycie duża różnice jeśli, np. nie optymalizowaliście komputera od bardzo dawna. Z czystym sercem polecam ten program.
Logo portalu komputer w firmie
Komputer w Firmie
To, co podkreślają sami użytkownicy obu wersji, to niewielkie obciążenie systemu, które sprawia że działanie AVG jest praktycznie niezauważalne. Jest to istotne zwłaszcza dla użytkowników starszych komputerów lub słabszych konfiguracji.
Logo laboratorium AV-Lab
Laboratorium Testowe AV Lab
Za wykrywalność zagrożeń na bardzo wysokim poziomie, za pełną kompatybilność z systemami Windows, za skanowanie poczty wychodzącej i przychodzącej korzystającej z protokołów POP3, SMTP i IMAP, za wysoką automatyzację programu, za miłą i szybką pomoc techniczną dostępną w języku polskim, za czytelny interfejs, za nieduże zapotrzebowanie na zasoby komputera, za wdrożenie modułów i optymalizację oprogramowania pod kątem większej wydajności - polecamy AVG Internet Security 2014!
logo bloga gameplay.pl
Gameplay.pl
AVG Internet Security w wersji 2014 z powodzeniem i bez żadnego wstydu może być stawiany obok produktów konkurencji. Przed podjęciem decyzji o zakupie jakiejś płatnej licencji warto spojrzeć na niego i ewentualnie przetestować wersję próbną.
Logo miesięcznika Komputer Świat
Miesięcznik Komputer Świat
AVG zdecydowanie lepiej niż wszystkie pozostałe programy chroni przed atakiem szkodników […]. Kiedy w sieci pojawia się nowy szkodnik AVG w przeciągu dwunastu minut dodaje go do swojej bazy danych z wirusami i spieszy z aktualizacją - to wzorowe.
Logo miesięcznika PC Format
Miesięcznik PC Format
W nowej wersji darmowego oprogramowania ochronnego AVG AntiVirus Free 2014 główny nacisk położono na ochronę prywatności użytkownika. Ma temu służyć specjalny moduł niszczarki zapewniający bezpieczne i nieodwracalne usuwanie plików z komputera. Producent gwarantuje, że dane usunięte za pomocą tego rozwiązania są nie do odzyskania. Oczywiście nie zapomniano również o zwiększeniu skuteczności wykrywania zagrożeń i przyspieszeniu procesu skanowania. Poprawiono wykrywalność nowych zagrożeń, udoskonalono skaner antyrootkitowy i zaktualizowano system reputacji plików oparty na chmurze. Wszystko po to, aby zwiększyć skuteczność programu i skrócić proces skanowania.
Logo portalu PC PRO
PcPRO.com
Anglojęzyczna recenzja AVG Internet Security Business Edition 2013 - kompleksowego antywirusa dla firm.
Logo portalu Top 10 rewievs
Toptenreviews.com
AVG Internet Security Business Edition 2013 jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli rozglądasz się za antywirusem dla małej firmy.
Benchmark.pl
Benchmark.pl
Niewątpliwie oprogramowanie AVG PC TuneUp jest dedykowane dla każdego posiadacza komputera. Niezależnie czy jest to klasyczny PC czy też laptop, komputer w firmie czy też domu. Dzięki bogatej liczbie przydatnych modułów optymalizacyjnych takich jak choćby; defragmentacja dysku, czyszczenie i defragmentacja rejestru, oczyszczanie dysku, naprawianie typowych problemów będziemy mogli z powrotem osiągnąć szczytową formę komputera bez ponownej mozolnej reinstalacji systemu. Jednak to jeszcze nie wszystkie możliwości oferowane przez oprogramowanie AVG PC TuneUp. Dzięki zintegrowanym trybom optymalizacji można za pomocą dosłownie dwóch kliknięć dostosować profil optymalizacji komputera do potrzeby sytuacji np: podczas braku stałego zasilania sieciowego zwiększyć jego energooszczędność lub wręcz odwrotnie przechodząc w tryb Turbo zwiększyć efektywność i wydajność.
Komputer Świat
Komputer Świat
AVG Anti-Virus 2013 Free Edition posiada usprawniony silnik skanujący, który jest wydajniejszy w stosunku do wcześniejszych, a także posiada nowy inteligentny system skanowania z funkcją zapamiętującą certyfikowane, bezpieczne pliki i skanuje tylko nowe pliki w komputerze użytkownika.Antywirus został zaopatrzony w ochronę sieci społecznościowych, która w czasie rzeczywistym sprawdza linki na łamach Facebook i MySpace, a także posiada gadżet (dla Windows Vista i 7) dodający się na pulpit, przez co uzyskamy szybki dostęp do skanowania i aktualizacji.
Benchmark.pl
Benchmark.pl
AVG Internet Security 2013 jest produktem kierowanym do użytkowników potrzebujących kompleksowej ochrony podczas codziennej pracy przy komputerze oraz surfowania w internecie. Do plusów oprogramowania można zaliczyć: intuicyjny interfejs, skuteczność, rozbudowany mechanizm ochrony poczty elektronicznej,  niskie zużycie zasobów,  moduł optymalizacji systemu i połączenia internetowego, dodatkową roczną licencje  na AVG Mobilation AntiVirus  w gratisie.
Miesięcznik PC Format
Miesięcznik PC Format
Wyjątkowa lekkość i stabilność działania wyróżniają ten pakiet od konkurencji. Do tego dochodzi jeszcze łatwy do opanowania interfejs graficzny, który na starcie nie przygniata liczbą dostępnych opcji. Zaawansowani użytkownicy mają spore możliwości ustawień, w tym także tryb eksperta w zaporze sieciowej. Oprócz zapewnienia całkiem niezłej ochrony przed różnego typu zagrożeniami pakiet AVG Internet Security 2013 optymalizuje połączenie z internetem (AVG Accelerator) w taki sposób, aby wydatnie skrócić czas ładowania filmów HD z serwisów typu Youtube.
Komputer w firmie
Komputer w firmie
AVG Internet Security w najnowszej wersji 2013 używamy na co dzień od 2 miesięcy. Podobnie jak poprzednia wersja pakiet działa stabilnie, a przede wszystkim transparentnie. W praktyce oznacza to, że nie spowalnia systemu i aplikacji zachowując „czujność”, o czym świadczy kilka wykrytych zagrożeń. Program wyłapał zarówno ataki pochodzące ze stron internetowych jak i fałszywki w poczcie. I o to chodzi!
Infobit.pl
Infobit.pl
AVG Internet Security 2013 jest bardzo dobrym pakietem przeciwko wszelkiej maści zagrożeniom z internetu. Niestraszne mu pospolite szkodniki (np. konie trojańskie) jak i głęboko zaszywające się w systemie (rootkit).
PcArena.pl
PcArena.pl
AVG Internet Security 2013 to z pewnością produkt warty uwagi. Jest to oprogramowanie zdecydowanie zwiększające bezpieczeństwo naszego komputera oraz naszych danych poufnych. Dopiero teraz widzę różnicę pomiędzy darmowym oprogramowaniem, a profesjonalnym AVG. Poprawia on zdecydowanie naszą wydajność oraz dynamikę pracy naszego systemu.
Miesięcznik PC Format
Miesięcznik PC Format
W odróżnieniu od wielu pakietów internet security, które często znacząco spowalniają pracę komputera, AVG Internet Security 2013 przyspiesza pobieranie plików multimedialnych, rozruch systemu oraz obsługę animacji flash i filmów HD odtwarzanych z serwisów typu YouTube. Oprócz zapewniania ochrony antywirusowej, pakiet chroni także podczas zakupów i korzystania z bankowości internetowej.
AVLab
AVLab
AVG Internet Security 2013 jako "antywirus" jest bardzo solidnym pakietem. Za solidność, łatwość w obsłudze, szybką, pomocną i miłą pomoc techniczną, automatyzację, darmową ochronę na telefony z androidem oraz szereg ustawień dla zaawansowanych użytkowników - polecamy!
Cyberbezpieczeństwo.pl
Cyberbezpieczeństwo.pl
Silnik programu antywirusowego nie „zamula” systemu co jest również niezwykle ważne dla codziennego użytkowania komputera, szczególnie starszych maszyn, ale do tego czeski producent zdążył nas już przyzwyczaić. AVG Internet Security 2013 jest pakietem wartym polecenia. Fani tej marki na pewno nie będą zawiedzeni.
Newskomp.pl
Newskomp.pl
Program AVG ma kilka zalet: błyskawiczną instalacje, dobrą konfigurację oraz skuteczność działania. Nawet na tak mało wydajnym sprzęcie jak netbook instalacja trwała kilka minut. Program polecam głównie tym, którzy nie chcą się martwić o wirusy, rootkity i inne zagrożenia.
Highlab.pl
Highlab.pl
AVG Internet Security 2013 z pewnością ma kilka ciekawych funkcji, które nieraz mogą okazać się bardzo przydatne. Mocną stroną programu jest moduł antywirusowy i moduł wykrywania zagrożeń sieciowych.
Pclive.pl
Pclive.pl
Z czystym sumieniem mogę polecić AVG PC TuneUp.
Newspc.pl
Newspc.pl
AVG Antivirus 2013 szczerze mogę polecić zarówno dla użytku domowego do ochrony prywatnych plików, jak i do małego biura, gdzie niezbędna jest ochrona przed zagrożeniami. Prosty w obsłudze interfejs pozwala niedoświadczonym użytkownikom dotrzeć do szczegółowych informacji o produkcie. Bezproblemowa oraz szybka instalacja (przyjazny instalator) nie zrazi do siebie osób, które z komputerami mają niewiele do czynienia.
Safegroup.pl
Safegroup.pl
Muszę przyznać, że pakiet AVG bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie tylko dał sobie radę ze szkodnikami, ale zrobił to z lekkością znaną mi do tej pory z produktów innej firmy. Pakiet nie zawraca nam głowy, nie angażuje naszej uwagi, a po prostu pozwala na pracę i dba o nasze bezpieczeństwo. Gdy natomiast zechcemy przejąć stery we własne ręce, da nam ku temu możliwości oferując bardzo zaawansowane ustawienia. Cena nie jest wygórowana i przedstawia się podobnie do produktów konkurencyjnych.
Dziennik Internautów
Dziennik Internautów
AVG Antivirus for Android praktycznie nie zaskakuje. Jest prosty, działa niezauważalnie, a przy tym nie spowalnia działania smartfona. Nie jest to narzędzie dla osób przepadających za wodotryskami i zaskakującymi ciekawostkami. Pomaga i nie przeszkadza - dlatego zostanie w moim smartfonie nawet po testach.
Conowego.pl
Conowego.pl
Czy warto więc zainteresować się AVG Internet Security 2013? Jeżeli szukamy dość skutecznego, a przy okazji prostego w obsłudze i nie obciążającego komputera antywirusa to na pewno tak, dla tych którzy szukają nieskomplikowanego i szybkiego antywirusa będzie idealny. Szczerze polecamy.
Recenzator.pl
Recenzator.pl
Edycja AVG 2013 to szereg nowych rozwiązań oraz poprawek, które pozytywnie odbiły się na wydajności, zapotrzebowaniu na zasoby oraz, co najważniejsze, skuteczności.
PC PRO
PC PRO
AVG AntiVirus Free to najlepszy darmowy program antywirusowy jaki ukazał się w 2012 roku.
Instalki.pl
Instalki.pl
AVG Internet Security 2013 to aplikacja, która w sposób kompleksowy zapewnia bezpieczeństwo komputera, pracującego w sieci internetowej. Mnogości zawartych tu opcji sprawia że, każdy użytkownik ma możliwość spersonalizowania pakietu wedle indywidualnych potrzeb. Zaimplementowane składniki, pozwalają czuć się bezpiecznie podczas codziennych prac z komputerem. Duża zaletę stanowi tu przejrzysty i czytelny interfejs, dzięki czemu obsługa nie sprawi trudności nawet mało zaawansowanym użytkownikom. AVG Internet Security 2013 działa szybko i skutecznie, nie spowalniając pracy systemu w związku z czym jest on naprawdę godny polecenia.

Otrzymane certyfikaty:

Komputer Świat poleca oprogramowanie AVG Internet Security Każdy program AVG jest kompatybilny z Windows 8 Niezależne laboratorium badawcze poleca AVG Komputer Świat dobre programy doceniają AVG FREE 2014