Koniec z przestojami i utratą danych

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych, korzystając z funkcji Backup i odzyskiwanie danych w chmurze. Ogranicz przestoje i zapewnij sobie dostęp do najważniejszych informacji z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie.

Koniec z przestojami i utratą danych

Dlaczego warto wybrać rozwiązanie Backup w chmurze Avast Business?

Scentralizowane zarządzanie
Nasze rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowej w chmurze jest w pełni zintegrowane z rozwiązaniem Business Hub, dzięki czemu możesz z łatwością zarządzać wszystkimi produktami Avast Business z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego.
Łatwe odzyskiwanie danych w sposób zdalny
Korzystaj z możliwości zdalnego odzyskiwania danych z platformy Business Hub w zaledwie kilku kliknięciach.
Bezpieczne szyfrowanie
Każdy plik jest bezpiecznie szyfrowany zarówno podczas jego przechowywania w chmurze, jak i przesyłania.
Zasada przechowywania danych bez ograniczeń
Zachowaj historię na tak długo, jak tylko chcesz.
Nieograniczona liczba punktów końcowych
W ramach naszego planu obejmującego rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych możesz chronić dowolną liczbę urządzeń.
Darmowa pomoc techniczna klasy biznesowej
Pomoc techniczna przez całą dobę 5 dni w tygodniu świadczona przez świetnie wyszkolonych techników, którzy mogą udzielić Ci wsparcia telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail albo czatu.

Funkcje

Bezproblemowe wdrażanie
Wystarczy jedno kliknięcie, by przeprowadzić wdrożenie z platformy Business Hub na dowolnym urządzeniu z agentem Avast Business.
Prosta konfiguracja zasad
Gotowe zasady umożliwiają łatwą konfigurację niestandardowych ustawień oraz ich użycie do określenia częstotliwości wykonywania kopii zapasowych, ich typu i rozmiaru pliku.
Wszechstronne raportowanie
Generuj raporty w czasie rzeczywistym dotyczące między innymi historii tworzenia kopii zapasowych, użycia przechowywanych danych, korzystania z poszczególnych urządzeń i planów tworzenia kopii zapasowych.
Alerty w czasie rzeczywistym
Konfiguruj powiadomienia i otrzymuj wiadomości e-mail z informacjami o problemach z utworzeniem kopii zapasowych w chmurze lub realizacją ich harmonogramu oraz o pomyślnym ukończeniu tworzenia kopii zapasowych.
Przywracanie plików
W przypadku utraty lub uszkodzenia danych można wyświetlić i przywrócić ich kopię zapasową bezpośrednio z poziomu pulpitu nawigacyjnego.
Kopie zapasowe kolejnych wersji plików
Przywróć określoną wersję pliku, dla którego została utworzona kopia zapasowa.

Skorzystaj z rozwiązania Backup w chmurze w ramach platformy Business Hub

Skorzystaj z rozwiązania Backup w chmurze w ramach platformy Business Hub
Business Hub

Zabezpiecz się przed utratą danych i zmniejsz ryzyko przestojów

Skorzystaj z rozwiązania Backup w chmurze w ramach platformy Business Hub

Funkcja Backup w chmurze zapewnia bezpieczeństwo danych i ciągłość biznesową dzięki ochronie urządzeń końcowych za pomocą automatycznego, łatwego we wdrożeniu i zarządzaniu procesu tworzenia kopii zapasowych dostępnego z poziomu pojedynczego pulpitu nawigacyjnego.

Poproś o prezentację


 • Imię jest wymagane
 • Podaj prawidłowy adres e-mail
 • Podaj numer telefonu z numerem kierunkowym, np. +48
 • Musisz zaakceptować przetwarzanie danych osobowych aby wysłać formularz

Często zadawane pytania

Sprawdź najważniejsze informacje o produkcie:

Dlaczego potrzebuję rozwiązania Backup w chmurze?

Pracownicy obecnie coraz częściej pracują zdalnie, co niesie za sobą większe ryzyko ataku przy użyciu oprogramowania ransomware oraz zwiększa wymagania w zakresie zgodności z przepisami. Punkty końcowe jeszcze nigdy nie były narażone na tak duże ryzyko. Małe i średnie firmy nie nadążają za zmieniającymi się warunkami, a złoczyńcy doskonale o tym wiedzą. Spowodowało to ogromny wzrost ataków przy użyciu ransomware i złośliwego oprogramowania. Aby walczyć z tymi zagrożeniami, administratorzy IT potrzebują rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, na którym mogą polegać.

Czy wiesz, że co 14 sekund jakaś firma staje się ofiarą ataku ransomware i że średnia wysokość okupu wynosi 84 116 USD? Pomimo tych statystyk co piąty właściciel małej lub średniej firmy twierdzi, że obecnie nie ma wdrożonego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych danych i odzyskiwania po awarii. Każda firma potrzebuje bezpiecznego, prostego w konfiguracji i łatwego w zarządzaniu rozwiązania do ochrony danych w punktach końcowych. Rozwiązanie Backup w chmurze Avast Business chroni najbardziej krytyczne dane firmowe i spełnia wymagania dotyczące kopii zapasowych i przechowywania.

Jaka jest różnica między magazynem w chmurze a kopią zapasową w chmurze?

Google Drive, Dropbox, OneDrive i inne podobne usługi są magazynami w chmurze, a nie kopiami zapasowymi w chmurze. Oznacza to, że nie są one zautomatyzowane i nie są przeznaczone do odzyskiwania utraconych plików — w przeciwieństwie do płatnych programów do tworzenia kopii zapasowych. Można o tym pomyśleć w następujący sposób: Usługi Google Drive i Dropbox są jak samoobsługowe magazyny do wynajęcia, gdzie trzymasz rzeczy, dla których nie ma miejsca w domu. Natomiast kopia zapasowa w chmurze jest jak dokładna kopia Twojego domu, więc jeśli Twój obecny dom się spali, będziesz mieć drugi, gotowy do zamieszkania. Oczywiście replika domu będzie droższa, ale przynajmniej będziesz mieć coś więcej niż tylko garaż zapchany przypadkowymi przedmiotami, jeśli stanie się najgorsze.

Czy moje kopie zapasowe są bezpieczne?

Tak. Szyfrujemy pliki, zanim opuszczą Twój komputer, a następnie szyfrujemy je ponownie podczas przesyłania do jednego z naszych centrów danych, wykorzystując tę samą technologię, która jest używana w bankowości internetowej i podczas transakcji w handlu internetowym. Twoje pliki pozostają zaszyfrowane na naszych serwerach, które znajdują się w najnowocześniejszych centrach danych strzeżonych przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Rozwiązanie Backup w chmurze Avast Business korzysta z zaawansowanej kombinacji szyfrowania symetrycznego i asymetrycznego. Rząd Stanów Zjednoczonych zatwierdził ostatnio 192-bitowe szyfrowanie AES jako preferowaną metodę ochrony ściśle tajnych informacji. Nasze rozwiązanie Backup w chmurze używa jeszcze bezpieczniejszego 256-bitowego szyfrowania AES. Twoje dane są zabezpieczane tą niezawodną metodą szyfrowania zarówno podczas przesyłania, jak i przechowywania.

Ponadto uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA, multi-factor authentication) oferuje dodatkową warstwę zabezpieczeń podczas uzyskiwania dostępu do danych kopii zapasowej.

Jak często należy wykonywać kopie zapasowe w chmurze?

Zaplanowanie tworzenia kopii zapasowej w chmurze przynajmniej raz w tygodniu jest ogólnie uznawane za dobre rozwiązanie. Robienie tego raz dziennie lub co godzinę (w zależności od posiadanej przepustowości) również jest akceptowalne. Jeśli Twoi użytkownicy często tworzą i modyfikują pliki, warto robić kopie zapasowe częściej.

Dlaczego warto kupić usługę kopii zapasowej w chmurze dla firmy?

Firmy wymagają bardziej niezawodnych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych niż klienci indywidualni. Bezpieczeństwo ma przede wszystkim kluczowe znaczenie dla firm — nie tylko dlatego, że muszą one chronić siebie i swoich klientów, ale także dlatego, że muszą spełniać standardy oczekiwane przez klientów i organy regulacyjne. Jeśli dojdzie do naruszenia bezpieczeństwa danych, firma musi mieć możliwość udowodnienia w sądzie, że podjęła wszelkie możliwe kroki, aby chronić dane użytkowników.

Czy muszę tworzyć kopię zapasową całego komputera?

Niekoniecznie. Wielu użytkownikom wystarczy kopia zapasowa plików użytkownika — dokumentów, pobranych materiałów, filmów wideo itd. Jeśli chcesz przywrócić te pliki na przykład na nowy komputer, ta opcja jest akceptowalna.

Jak mogę uzyskać dostęp do moich plików po utworzeniu kopii zapasowej?

Wykonaj te kroki na platformie Avast Business Hub:

 • wybierz urządzenie,
 • na stronie szczegółów urządzenia kliknij opcję Subskrypcje,
 • kliknij opcję Backup w chmurze,
 • na koniec kliknij opcję „Wyświetl dane i przywróć”.

Gdy konsola rozwiązania Backup zostanie otwarta, kliknij nazwę urządzenia i przejdź do pliku/folderu, do którego chcesz przywrócić dane. Po kliknięciu ikony koła zębatego zostaną wyświetlone opcje przywracania: „Pobierz” (z limitem 2 GB na plik), „Odzyskiwanie zdalne”, które zdalnie wypycha dane z powrotem na oryginalne urządzenie, i opcja udostępniania za pomocą poczty e-mail.

Jak długo trwa tworzenie kopii zapasowej komputera?

Tworzenie początkowej kopii zapasowej zawsze trwa najdłużej. Podczas tworzenia kolejnych kopii zapasowych będą przekazywane tylko zmiany na poziomie bloku, które zostały wprowadzone w plikach, więc będą one dużo szybsze. Zalecamy, aby tworzenie początkowej kopii zapasowej uruchomić w nocy lub w weekend.

Jak tworzenie kopii zapasowej online wpłynie na szybkość połączenia internetowego?

Tworzenie kopii zapasowej komputera w chmurze zużyje pewną część przepustowości przekazywania, szczególnie w przypadku początkowej kopii zapasowej. Jeśli stanowi to problem, spróbuj zaplanować kopie zapasowe tak, aby były tworzone w nocy lub podczas weekendu.

Jaka jest różnica między lokalną kopią zapasową a kopią zapasową w chmurze?

Lokalne kopie zapasowe są zazwyczaj zapisywane na partycji dysku twardego oryginalnego komputera lub na zewnętrznym dysku twardym. Kopie zapasowe w chmurze są zapisywane na bezpiecznych, zdalnych serwerach, często jako wiele kopii w kilku geograficznie zróżnicowanych lokalizacjach (jest to tzw. nadmiarowość geograficzna). Ta druga opcja jest uważana za bezpieczniejszą, ponieważ dyski lokalne są tak samo podatne na awarie sprzętu/oprogramowania, kradzież i utratę, jak komputery będące źródłem kopii zapasowej. Prawdopodobieństwo awarii serwerów w chmurze jest o wiele mniejsze i tak naprawdę nie da się ich ukraść.

Dyski lokalne muszą być fizycznie podłączone do komputera, a kopia zapasowa jest zazwyczaj tworzona ręcznie. Rozwiązanie Backup w chmurze Avast Business jest zautomatyzowane i uruchamiane w tle codziennie, co godzinę itd.

Jak działa tworzenie kopii zapasowej online?

Tworzenie kopii zapasowej oznacza kopiowanie plików i folderów z jednej lokalizacji do innej. Tworzenie kopii zapasowej online oznacza, że dane są przesyłane z lokalizacji A do lokalizacji B za pośrednictwem Internetu. Pliki i foldery przechowywane online są dokładną repliką tego, co jest przechowywane na komputerze lokalnym.

Większość usług tworzenia kopii zapasowych online po konfiguracji początkowej, podczas której użytkownik wybiera pliki i foldery do skopiowania, jest zautomatyzowana. Oznacza to, że nie trzeba ręcznie uruchamiać programu tworzenia kopii zapasowej ani przekazywać plików po ich utworzeniu. Aplikacja kopii zapasowej działa w tle, aktualizując pliki przechowywane online raz w tygodniu, raz dziennie lub nawet w sposób ciągły podczas pracy nad nimi.

Kopia zapasowa w chmurze — najbardziej popularny typ kopii zapasowej online — kopiuje pliki na zdalne serwery w chmurze. Na ogół kilka kopii plików użytkownika jest przechowywanych w kilku lokalizacjach, więc nawet jeśli jeden serwer ulegnie awarii, aktualne dane czekają na innym. Dostęp do tych plików można uzyskać za pośrednictwem aplikacji internetowej z dowolnego miejsca na świecie lub za pomocą dowolnego zgodnego komputera z połączeniem internetowym.

Jakie systemy są obsługiwane?

Business Agent

 • Wersja 4.28 lub nowsza

System operacyjny

 • Tylko system Windows: 7 z dodatkiem SP2 lub nowszy
 • Server/Small Business Server 2008 R2 lub nowszy

Sprzęt

 • Procesor: 1 GHz lub szybszy
 • Miejsce na dysku: 40 MB (pakiet instalacyjny klienta ma rozmiar 14 MB)
 • Microsoft .NET Framework 4.5 lub nowszy
  • W razie potrzeby można go pobrać automatycznie podczas instalacji klienta kopii zapasowej
 • Połączenie internetowe (zalecane szerokopasmowe)

Zapora ogniowa

Rozwiązanie Backup w chmurze ma normalne wymagania zgodne z wymaganiami zapory ogniowej. Ponadto następujące adresy muszą być dozwolone:
*.managedoffsitebackup.net
*.sosonlinebackup.com

Czy mogę używać rozwiązania Backup w chmurze Avast Business do ochrony zarówno komputerów z systemem Windows, jak i z systemem MacOS?

Nasza usługa jest obecnie dostępna dla systemu Windows. Obsługa systemu MacOS będzie dostępna wkrótce.

Jak rozwiązanie pakietu Avast Business wypada w porównaniu z innymi usługami tworzenia kopii zapasowych w chmurze?

Istnieje wiele firm, które oferują tworzenie kopii zapasowych w chmurze, jednak usługa pakietu Avast Business jest unikatowa z kilku powodów:

 • Zintegrowana platforma: rozwiązanie Backup w chmurze jest w pełni zintegrowane z platformą zabezpieczeń Avast Business Hub, dzięki czemu średnie i małe firmy oraz dostawcy usług IT mogą z łatwością zarządzać wszystkimi rozwiązaniami Avast Business wdrożonymi w ich sieciach z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego.
 • Nieograniczona liczba urządzeń punktów końcowych: w ramach naszego planu obejmującego rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych możesz chronić dowolną liczbę urządzeń.
 • Zasada przechowywania danych bez ograniczeń: zachowaj historię na tak długo, jak tylko chcesz.
 • Historia wersji plików: przechowuj historię każdego pliku i przywróć dowolną wersję zgodnie z potrzebami.
 • Zdalne odzyskiwanie: zdalnie odzyskaj dane w punktach końcowych, używając platformy Business Hub — o dowolnej porze i w każdym miejscu.
 • Ochrona przed ransomware: przygotuj się na stawienie czoła atakom z użyciem oprogramowania ransomware, by mieć pewność, że nic nie stanie Ci na drodze do ciągłości biznesowej.
Czy wszystkie wersje plików wliczają się w limit danych?

Nie, nie wszystkie wersje plików wliczają się w limit danych.

Tworzony jest plik bazowy. Następnie, gdy plik zostanie zmieniony, nasze oprogramowanie oblicza deltę (część pliku, która uległa zmianie). Delta jest przekazywana na nasz serwer i buforowana jest nowsza wersja pliku lokalnego. Po zastosowaniu nowej zmiany w pliku lokalnym generowana jest druga delta, która jest przekazywana na serwer, i cały plik lokalny jest ponownie buforowany.

W przypadku odzyskiwania z chmury na tym etapie nasze oprogramowanie pobiera najnowszy plik bazowy i najnowszą deltę i scala je.

Plik jest w pełni przekazywany (tworzony jest nowy plik bazowy), kiedy nowy plik jest o ponad 50% większy lub mniejszy niż początkowy plik bazowy, lub gdy jest czyszczona pamięć podręczna. Zużyte miejsce wliczane do limitu danych jest liczone jako suma tylko MAKSYMALNYCH plików bazowych.

BACKUP I ODZYSKIWANIE DANYCH W CHMURZE

Zabezpiecz swoje dane. Zapewnij sobie całkowity spokój ducha.

Przejdź do treści Przejdź do menu
Ta strona, by poprawnie działać korzysta z ciasteczek. Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności