Nagroda PC PCMag Editor's Choice 2017

„Najlepszy wybór. Nie musisz wierzyć nam na słowo.
Samodzielnie wypróbuj ten program.”

Wszystko czego potrzebujesz bez żadnych zbędnych funkcji!

 

Chcesz mieć dobry program antywirusowy, ale nie chcesz wydawać fortuny na funkcje z których nigdy nie skorzystasz? Avast Free Antivirus jest dla ciebie! To najprostsza w obsłudze ochrona komputera przed wirusami, dostępna całkowicie za darmo. Prosty panel sterowania, stała praca w tle, skuteczny skaner i bieżące aktualizacje - nie potrzebujesz nic więcej!

Chcesz więcej? Zdecyduj, czy wolisz darmowy, dobry antywirus czy wersję komercyjną

 

Bez względu na to co wybierzesz Avast będzie cię chronił najlepiej jak to możliwe. Wszystkie nasze produkty to dobre antywirusy - mają ten sam silnik skanujący i pracują na tej samej, aktualnej bazie wirusów. Wybierz wersję pełną, jeżeli chcesz mieć jeszcze lepszą ochronę.

Antywirus avast Free - podstawowa ochrona antywirusowa dla użytkowników domowych

Avast Free Antivirus
 

Podstawowa ochrona przed najczęściej spotykanymi zagrożeniami

 • Rozpoznaje wiele zagrożeń
  Potrafi rozpoznać różne rodzaje zagrożeń: nie tylko wirusy, ale również trojany, fałszywe strony www, programy ransomware i ukrytych szpiegów.
 • CyberCapture
  Monitoruje na bieżąco system by szybko zareagować na zagrożenie. Podejrzany plik jest przesyłany do centrali, by zdążyć ostrzec innych użytkowników.
 • Monitoring sieci WiFi
  Sprawdza, czy w ustawieniach twojej sieci nie ma luk i czy nikt nie próbuje się do niej włamać
 • Pełny skan
  Pozwala wykryć luki w zabezpieczeniach całego systemu. Sprawdza m.in. bezpieczeństwo poczty, przeglądarki, zainstalowanych programów i sieci WiFi.
 • Menedżer haseł
  Zapomnij o zapisywaniu haseł na karteczkach i ustalaniu tych samych danych do wielu kont. Avast Password przechowa wszystkie hasła w sposób bezpieczny, w jednym, zaszyfrowanym pliku.

BEZPŁATNIE

Często zadawane pytania

Sprawdź najważniejsze informacje o produkcie:

Dlaczego warto wybrać antywirusy od Avast?
Z oprogramowania AVG i Avast korzysta obecnie ponad 400 milionów osób na całym świecie. To również najpopularniejsze i najchętniej wybierane darmowe oprogramowanie antywirusowe w Polsce.
Komu przyda się darmowa ochrona antywirusowa Avast?
Darmowy antywirus Avast FREE to dobry wybór dla osób, które sporadycznie korzystają z internetu, nie robią zakupów w sieci, korzystają z kilku sprawdzonych stron, nie ściągają plików, nie korzystają z płatności internetowych. Przy komputerze spędzają najwyżej kilkanaście minut dziennie.
Korzystam dużo z internetu, czy darmowy antywirus Avast to dobry wybór?
Avast FREE zapewni Ci podstawową ochronę, jeżeli jednak regularnie buszujesz w sieci, otwierasz dziennie dziesiątki stron, robisz zakupy, płacisz online, pobierasz różne pliki – to lepiej będzie wybrać, któryś z rozbudowanych wariantów: AVG Internet Security w licencji na stanowiska lub AVG Internet Security Multidevice (jedna licencja do 10 stanowisk).
Czy darmowy antywirus mogę zainstalować na komputerach firmowych?
Nie. Antywirus AVG Free w wersji darmowej jest przeznaczony wyłącznie do użytku domowego. Dla mikrofirmy i freelancera doskonałym wyborem będzie AVG dla małych firm, dla większego biznesu polecamy rozwiązania AVG biznes.
Czy mogę ten antywirus zainstalować na smartfonie i tablecie?
Ten program jest dedykowany do instalacji na komputerach stacjonarnych.
Czy muszę podawać e- mail w formularzu, by otrzymać plik instalacyjny?
Nie musisz podawać e-maila, możesz skorzystać z opcji POBIERZ BEZPOŚREDNIO. Wtedy od razu pobierzesz plik na dysk. Podając e-mail, otrzymasz aktualną wersję programu na swój adres poczty elektronicznej, jednocześnie w przyszłości otrzymasz ważne informacje o aktualizacjach, zmianach w programie, ciekawych promocjach i pojawiających się zagrożeniach w internecie. Oczywiście z listy możesz się wypisać w każdym momencie. Jeżeli przez 3 miesiące Twój adres nie będzie wykazywał żądnej aktywności (nie będziesz zainteresowany naszymi wiadomościami), zostanie automatycznie usunięty.
Czym różni się darmowy Avast FREE od wersji płatnej?
Wersje komercyjne AVG i Avast są dużo bardziej rozbudowane, o szereg dodatkowych opcji zwiększających Twoje bezpieczeństwo. Między innymi: ochronę kamery internetowej, ochronę w czasie rzeczywistym, ochronę płatności internetowych. darmową pomoc techniczną (telefoniczną, e-mailową, zdalną), zabezpieczenie folderów przed próbą zaszyfrowania i wymuszania okupu, zaporę firewall chroniącą przed hakerami, skanowanie linków pod kątem ich zaufania, i wiele, wiele więcej… Dodatkowy w wersji płatnej AVG Internet Security, przy wyborze 1 stanowiska na 1 rok otrzymujesz pełną wersję programu do przyspieszania komputera AVG PC TuneUp całkowicie ZA DARMO!
Czy do programu Avast FREE jest dostępna pomoc techniczna?
Możesz skorzystać z naszej strony trybawaryjny.pl i zadać pytania w komentarzach pod artykułami. Eksperci polskiej pomocy technicznej Avast regularnie się tam udzielają, natomiast nie świadczymy pomocy technicznej i e-mailowej dla użytkowników wersji płatnych.

Dlaczego warto kupić na tej stronie?

 

Jesteśmy autoryzowanym, oficjalnym dystrybutorem Avast i AVG w Polsce. Kupując na naszej stronie masz gwarancję dobrej ceny, kompleksowej i darmowej pomocy technicznej po polsku, błyskawicznej realizacji zamówionego programu, pewność działania aplikacji oraz 100% gwarancję zwrotu pieniędzy do 30 dni bez podania przyczyny.

Pobierz kupon rabatowy Avast i AVG!

 

Chcesz kupić program Avast i AVG? Kliknij w baner poniżej, wypełnij formularz i pobierz kupon rabatowy. Otrzymasz 10% zniżki na zakup dowolnego programu na tej stronie

Zasady licencji

Program tylko do użytku prywatnego / domowego. Nie do użytku biznesowego / komercyjnego.

Wymagania systemowe

Logo systemu Windows

System Windows 11, 10, 8.1, 8 lub 7 (wersje 32- i 64-bitowe, z wyjątkiem wersji Starter i RT), 1 GB pamięci RAM oraz 2 GB miejsca na dysku twardym.

Języki

W przypadku systemu Windows: angielski, chiński (uproszczony), chiński (tradycyjny), czeski, duński, francuski, hiszpański, indonezyjski, japoński, koreański, malajski, niderlandzki, niemiecki, polski, portugalski (Brazylia), portugalski (Portugalia), rosyjski, serbski, słowacki, turecki, węgierski i włoski.

W przypadku komputerów Mac: tylko język angielski.

Dla systemu Android: angielski, arabski, chiński (uproszczony), chiński (tradycyjny), czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hindi, hiszpański, indonezyjski, japoński, koreański, malajski, niderlandzki, niemiecki, norweski, polski, portugalski (Brazylia), portugalski (Portugalia), rosyjski, serbski, słowacki, szwedzki, tajski, turecki, ukraiński, węgierski, wietnamski i włoski.

Przejdź do treści Przejdź do menu
Ta strona, by poprawnie działać korzysta z ciasteczek. Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności