AVG BreachGuard

Przejmij kontrolę nad swoją prywatnością w Internecie, chroniąc dane osobowe przed naruszeniami i wpadnięciem w niepowołane ręce.

Kup licencję
{{item.price}} z VAT
Cena bez rabatu: {{item.prevprice}} z VAT
AVG BreachGuard

Naruszenia bezpieczeństwa informacji się zdarzają. Chroń swoje dane, korzystając z funkcji ciągłego monitorowania ryzyka naruszeń prywatności

Jeśli strona, z której korzystasz, zostanie zhakowana…

…i hakerzy udostępnią Twoje dane osobowe w sieci…

…poinformujemy Cię o tym i pomożemy Ci zachować bezpieczeństwo.

Chroń swoje dane osobowe z wykorzystaniem BreachGuard

 • Bez przerwy monitoruj ukrytą sieć (darknet) pod kątem wycieku Twoich danych osobowych
 • Korzystaj z alertów informujących o zagrożeniach prywatności i wskazówek dotyczących ochrony przed kradzieżą tożsamości
 • Skanuj konta, aby sprawdzić, czy Twoje dane osobowe są zagrożone

Usuń swoje dane osobowe z Internetu

Brokerzy danych gromadzą informacje o Tobie na podstawie Twojej aktywności w Internecie. Mogą to być dane dotyczące finansów czy stanu zdrowia lub nawet Twój adres.

Następnie sprzedają te informacje osobom trzecim. Ubezpieczyciele mogą je wykorzystać, by podwyższyć Twoje opłaty, banki mogą odmówić Ci udzielenia pożyczki itd.

BreachGuard usuwa te informacje z baz brokerów danych, dzięki czemu osoby trzecie nie mogą ich kupować.

Zabezpiecz swoje dane, korzystając z BreachGuard

 • Zobacz, jakiego rodzaju informacje gromadzą na Twój temat brokerzy danych
 • Automatycznie wysyłaj żądania usunięcia swoich danych osobowych z baz brokerów
 • Monitoruj brokerów danych, by mieć pewność, że Twoje dane są trwale usuwane z ich baz

Zarządzanie prywatnością jest trudne. BreachGuard ułatwia to zadanie

Dokonaj szybkiej oceny bieżącego stanu bezpieczeństwa swoich kont online i skorzystaj z porad, które pomogą Ci ograniczyć ryzyko.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich kont dzięki BreachGuard

 • Sprawdź ich poziom bezpieczeństwa i skorzystaj ze wskazówek dotyczących ustawień prywatności
 • Oceń siłę swoich haseł, a jeśli dojdzie do ich wycieku w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych, poinformujemy Cię o tym
 • Będziesz otrzymywać informacje o nowych naruszeniach danych, co pozwoli na podjęcie odpowiednich kroków w celu zachowania bezpieczeństwa

BreachGuard błyskawicznie sprawdza stan prywatności

Łatwy w obsłudze pulpit nawigacyjny pozwala uzyskać kompleksowy przegląd stanu prywatności online. Możesz sprawdzić poziom ochrony i dowiedzieć się, jak zlikwidować luki w zabezpieczeniach.

Zacznij chronić swoje dane osobowe już teraz.

Kup licencję
{{item.price}} z VAT
Cena bez rabatu: {{item.prevprice}} z VAT

Często zadawane pytania

Sprawdź najważniejsze informacje o produkcie:

W jakich miejscach w sieci moje dane osobowe są narażone na ryzyko?

Prywatność danych osobowych może zostać naruszona w trzech głównych obszarach:

 1. Nielegalne witryny handlowe
 2. Legalne witryny handlowe
 3. Usługi wymagające rejestracji, które często nadużywają dostępu do danych
Nielegalne witryny handlowe

Należy do nich m.in. ukryta sieć, czyli obszar Internetu, w którym hakerzy mogą sprzedawać wykradzione informacje, a także kupować dane, takie jak np. numery kart kredytowych, od innych hakerów, narażając Cię na ryzyko kradzieży tożsamości.

Legalne witryny handlowe

W ich przypadku brokerzy danych i firmy reklamowe mogą gromadzić wrażliwe informacje bez Twojej wiedzy lub zgody. Sprzedaż danych w tych legalnych witrynach handlowych jest co prawda zgodna z prawem, ale dla większości osób jest to zdecydowanie niepożądane.

Usługi wymagające rejestracji

Usługi takie jak Facebook i Google bazują na danych, które zostały im przekazane. Jednak informacje te są często przechowywane dłużej niż mogłoby się wydawać lub są łączone z dodatkowymi danymi w celu uzyskania szczegółowej wiedzy na Twój temat.

Co to jest broker danych?

Broker danych to firma, która gromadzi i sprzedaje dane osobowe. Ogólnie rzecz biorąc, tego typu firmy wykorzystują zaawansowane technologie do śledzenia Twoich zachowań na stronach internetowych i w aplikacjach, a następnie łączą uzyskane dane z informacjami na Twój temat, które kupują od innych przedsiębiorstw. Mogą one obejmować informacje dotyczące finansów lub stanu zdrowia oraz dane identyfikacyjne takie jak adres zamieszkania. Na samą myśl o tym przechodzą Cię dreszcze? Nic dziwnego. Brokerzy danych obecnie działają niemal wszędzie (są ich tysiące), a ich branża jest warta wiele miliardów dolarów.

Co to jest ukryta sieć (darknet)?

Ukryta sieć to część głębokiej sieci (deep web, czyli obszar Internetu, do którego nie można uzyskać dostępu z poziomu wyszukiwarek internetowych), do której można się dostać tylko za pomocą anonimowej przeglądarki Tor. Ukryta sieć nie cieszy się dobrą reputacją, ale sama w sobie nie jest zła — to po prostu bardziej prywatna część Internetu. Dodatkowa anonimowość ułatwia jednak popełnianie przestępstw: na przykład hakerzy kupują i sprzedają w niej dane osobowe, które zostały zebrane nielegalnie w wyniku naruszeń. Należy pamiętać, że brokerzy danych nie działają w ukrytej sieci.

Jak usunąć dane osobowe z Internetu?

Nie jest to proste. Brokerzy danych i inne firmy tworzą szczegółowy profil na podstawie Twoich nawyków związanych z przeglądaniem stron internetowych, a nawet informacji spoza sieci, uzyskanych np. podczas dokonywania płatności kartą kredytową w sklepie. Co gorsza, firmy te sprzedają i udostępniają te informacje innym przedsiębiorstwom w celu osiągnięcia zysku. Aby usunąć swoje dane z Internetu, należy zwrócić się o to do poszczególnych brokerów danych. Są oni wówczas prawnie zobowiązani do usunięcia informacji, ale jest to czasochłonny i skomplikowany proces.

Usługi takie jak Facebook, Google i tym podobne na ogół umożliwiają usunięcie informacji lub dostosowanie ustawień prywatności, ale znalezienie tych funkcji i prawidłowe skorzystanie z nich może być trudne. Jeśli Twoje dane zostaną sprzedane w ukrytej sieci, usunięcie ich jest niemal niemożliwe. Właśnie dlatego najlepszą ochroną jest profilaktyka.

Co to jest naruszenie bezpieczeństwa danych?

Naruszenie bezpieczeństwa danych ma miejsce w przypadku ujawnienia lub kradzieży wrażliwych informacji. Twoje dane są prawdopodobnie przechowywane w setkach lub tysiącach baz danych na całym świecie — trafiają do nich z używanych przez Ciebie usług lub stron internetowych. Większość firm stara się chronić Twoje dane, ponieważ wiedzą, że jeśli trafią one w niepowołane ręce, mogą wyrządzić poważne szkody. Właśnie dlatego tak bardzo zależy na nim hakerom. Gdy Twoje dane wyciekną, mogą zostać sprzedane w ukrytej sieci.

Co to jest kradzież tożsamości?

Kradzież tożsamości ma miejsce, gdy przestępca wykorzystuje Twoje dane osobowe — np. imię i nazwisko, dane finansowe czy informacje identyfikacyjne takie jak numer ubezpieczenia społecznego — w celu podszycia się pod Ciebie w sieci lub poza nią. W przestrzeni internetowej oznacza to zazwyczaj korzystanie ze skradzionych danych w celu założenia konta w Twoim imieniu, robienia zakupów za Twoje pieniądze, a być może nawet wykorzystania Twojej tożsamości do prób oszustwa. Jeśli Twoje dane wyciekną, mogą zostać sprzedane w ukrytej sieci.

Jak utworzyć silne hasło?

Najlepszym sposobem na utworzenie silnego hasła jest skorzystanie z menedżera haseł, który utworzy losowy ciąg znaków i będzie automatycznie wprowadzał dane logowania, dzięki czemu nie trzeba ich zapamiętywać. Jeśli jednak musisz utworzyć nowe hasło, najlepiej skorzystać z tekstu szyfrującego. Jest to ciąg słów, który jest trudny do odgadnięcia, ale łatwy do zapamiętania, np. PolskaPilkaBylaNajlepszaWLatach1971-1986.

Przejdź do treści Przejdź do menu
Ta strona, by poprawnie działać korzysta z ciasteczek. Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności